Творче об'єднання "Майстерня"

У Центрі дитячої творчості «Надія» гурток «Чарівна глина» працює з 2009 року. В майстерні яскраво проявляється своєрідність таланту дитини, її індивідуальність та можливість вихованцю отримати задоволення від своєї роботи. Барвисті глиняні іграшки, свистунці у вигляді птахів та звірів, глечики та макітри, керамічні кахлі – все це дозволяє нам зазирнути в свідомість талановитого народу, осягнувши його уявлення про світ , про давні часи та поєднати це з сучасністю.

Основним напрямком навчального періоду є робота по вивченню традиційної української глиняної ляльки та іграшки, основ гончарного мистецтва, ознайомленню з виготовленням гончарного посуду, рельєфної скульптури.

Основна мета гуртка – формування творчого ставлення до праці, задоволення інтересу дітей до гончарної справи, навчання декоративному оздобленню предметів – виробів з глини. У гуртку об’єднуються діти, які виявляють інтерес до природи та традицій України. І тому важливою частиною роботи гуртка є збагачення знань дітей про природу рідного краю.

Вихованці першого року навчання знайомляться з природним матеріалом – глиною, дізнаються про історію виникнення кераміки, знайомляться з видами керамічних виробів, отримують знання з технології, та засвоюють прості прийоми обробки глини. Обов’язково діти вивчають правила техніки безпеки при роботі з інструментами.

Вихованці другого та третього років навчання знайомляться з творами народних майстрів кераміки, ведуть дослідницьку роботу з вивчення традиційних гончарних виробів. Діти оволодівають навичками рельєфного декорування, дізнаються про основу та особливість розпису іграшки і опановують техніку виконання основних елементів. Діти вивчають історію виникнення розпису, елементи орнаментики керамічних виробів, та дізнаються про найтиповіші мотиви – символи українського розпису.

Діти з задоволенням вивчають традиції «глиняного» мистецтва, розглядають керамічні вироби майстрів і на цих знаннях створюють власні витвори, дотримуючись традицій гончарування.

Особливу увагу приділяємо пошуковому методу. В завданнях творчого характеру діти самостійно вирішують невідомі до цього зображувальні прийоми, шукають варіанти виконання, постійно фантазують, проявляють індивідуальний підхід.

Навчальна робота гуртка необмежена. Проводяться виставки, конкурси, свята тощо.

Навчання у гуртку «Чарівна глина» - це постійно творча, напружена робота керівника гуртка та вихованців, де юні майстри талановито черпають натхнення з багатої духовної скарбниці нашого народу та мають можливість розвивати свої здібності та обдарування.