КПНЗ Центр дитячої творчості "Надія". Історія і сьогодення

1  вересня 1971 року у місті Першотравенську було відкрито Будинок піонерів. У 1992 році Будинок піонерів перейменований у Будинок художньої творчості, а у 2001 році в Центр дитячої творчості «Надія».

Статут комунального позашкільного закладу “Центр дитячої творчості «Надія» затверджено рішенням ІХ сесії Першотравенської міської ради ХХІV скликання від 21 лютого 2003 року № 18, як юридична особа Центр дитячої творчості «Надія» розпочав свою роботу 17.03.2003 року.

В Центрі дитячої творчості «Надія» відкрито 24 гуртка, це 65 груп  за чотирма напрямками роботи:

• художньо – естетичний  - 14 гуртків 35 груп 464 дітей
  • еколого – натуралістичний  - 1 гурток 6 груп 90 дітей
  • науково – технічний  - 4 гуртка 12 груп  150 дітей
  • гуманітарний  - 5 гуртків 12 груп 210 дітей

На базі гуртків створено вісім творчих об`єднань:  «Палітра», «Екофіл», клуб «Дозвілля», «Джерельце», «Любисток», «Імпульс», "Майстерня", "Креативчик".
Мережа гуртків ЦДТ «Надія» зазнала значних змін за останні  роки, їх кількість збільшілась з 14 до 24, кількість дітей зросла з 450 до 914. З них на базі шкіл міста займаються 585 дітей (10 гуртків, 38 груп).
Керівники гуртків постійно шукають можливості для презентації робіт вихованців на конкурсах і виставках. Діти беруть участь в конкурсах образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва міського, обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів. В цьому році вихованець ЦДТ став фіналістом Всесвітнього конкурсу малюнків.
Освітній рівень педпрацівників:

• 8 чоловік мають вищу освіту - спеціалісти;
  • 1 чоловік мають середню-спеціальну фахову освіту - молодший спеціаліст.

Перепідготовка та підвищення кваліфікації проводиться на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної освіти згідно перспективного плану перепідготовки педагогічних кадрів. За останні п’ять років рівень професійної майстерності керівників гуртків значно покращився, що відображається на результатах їх праці.

Керівники гуртків і вихованці мають високі показники своєї праці. За 2019  рік вихованці закладу взяли участь в 27 конкурсах і досягли значних результатів.  З них: 14 конкурсів  обласного рівня, 4 конкурса Всеукраїнського рівня, 1 конкурс Міжнародного рівня, 1 конкурс Регіонального рівня, 7 конкурсів міських.