Доклад "Інтуїтивний живопис або правопівкульна методика навчання ОТМ"

ІНТУЇТИВНИЙ ЖИВОПИС
АБО ПРАВОПІВКУЛЬНА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВУ

Підготувала
Рук. т / о «Палітра»
Захваткина Е.А.

Здатність творити дана кожному, також як здатність дихати, посміхатися, любити! Згадайте, як легко ви бралися за пензель, коли були дитиною! Кілька хвилин - і шедевр готовий! Чарівні фарби, немов самі розтікалися по папері, перетворюючись в казкові дерева, квіти, тварин. А яке задоволення ви відчували тоді! Всепоглинаюче, чи не так?
Метод інтуїтивного живопису, або правопівкульне малювання - це захоплюючий і легкий спосіб навчання малюванню для дорослих і дітей незалежно від віку, здібностей і професії. Вже після першого заняття людина починає писати, виявивши в собі талант, про існування якого, можливо, не підозрювала. Правопівкульне малювання - сучасний метод навчання основам художнього бачення, а також технікам малювання.
Всі ми знаємо про існування двох півкуль головного мозку. Ліва півкуля відповідає за логічні зв'язки, критику, правила і стереотипи. Вона є провідною, керує нами. Протягом всього нашого життя нас вчать бути "лівопівкульними". Серед такої категорії людей багато інженерів, філософів, математиків, лінгвістів. Це люди боргу, вони відповідальні і принципові. Права півкуля відповідає за просторово-образне мислення. Вона відповідає за наші творчі здібності, дозволяє нам мислити не тільки формами, але і образами. Саме вона робить наше життя яскравим і неповторним. Завдяки розвиненій правій півкулі ми можемо легко і швидко знайти вихід із найскладнішої ситуації, починаємо мислити креативно.
В даному випадку, метод правопівкульного малювання дозволяє одночасно вирішувати основні 2 завдання: розвиток правої півкулі і розкриття творчих здібностей. Даний метод став можливим, завдяки дослідженням психобіолога Роджера Уолкотта Сперрі, який отримав за свої досягнення в області роботи головного мозку 1981 році Нобелівську премію. Він відкрив для науки двері у внутрішній світ людини.
У кожному з нас закладено бажання творити, проте не в кожного є здатність в точності відтворити в малюнку той чи інший предмет. Через це багато людей вирішують, що у них немає таланту до малювання.
В сучасних школах живопису теж надають великого значення техніці роботи, забуваючи про те, що всі ми індивідуальні за своєю природою, а тому бачимо світ по-різному, а тому по-різному і відтворюємо його в малюнку. Однак всі великі художники тому і стали великими, що слідували своїй інтуїції і малювали саме правою півкулею, своїми емоціями і почуттями.
Методика правопівкульного малювання дозволяє прибрати всі ті блоки і затиски, які були присутні в людині. На заняттях тренер спочатку знайомить з фарбами, квітами. Люди вчаться відчувати олівці, пензлі. Малюючи руками, вони відчувають себе дітьми, повністю віддаючись процесу малювання. Під час занять люди відчувають емоційний підйом, натхнення, в загальному, загострюється чуттєво-емоційне сприйняття, за яке відповідає саме права півкуля. Інтуїтивна живопис в поєднанні з деякими вправами - це відмінний спосіб розкрити свої творчі здібності, знайти себе, свою унікальність і змінити якість життя. Інтуїтивна творчість знімає стрес, дає можливість виразити себе, покращує здоров'я.
Мета заняття з інтуїтивного живопису - отримати задоволення від малювання позитивних образів і переживання яскравих колірних вражень, відновити зв'язок зі світом світла, кольору, півтіней.
Метод правопівкульного (інтуїтивного) малювання дозволяє:
• Проявити індивідуальність,
• Спрощує творчий процес,
• Вимикає аналіз діяльності,
• Позбавляє від внутрішніх перешкод,
• Допомагає відчути внутрішню гармонію,
• Розкриває ваші творчі здібності,
• Робить людину більш уважною до людей і навколишнього світу.
Цей метод хороший, як для дітей, так і для дорослих і в кожному віці є свої позитивні моменти, що позначаються на житті людини, що займаються малюванням. Так у школярів заняття правопівкульним малюванням підвищують інтерес до навчання, вони стають спокійнішими, менше отримують стресів, легше починають реагувати на труднощі і перепони. Підлітки починають бачити багатоваріантність рішень, творчо підходити до життєвих завдань, навчаються володіти і вірно спрямовувати свої емоції.
Позитивно малювання впливає і на сімейних відносинах, коли на заняття приходить вся сім'я. Діти бачать своїх батьків з іншого боку, вони розуміють, що батьки аж ніяк не є нудними або відсталими, а навпаки дуже цікавими людьми. Під час такої творчості відбувається зближення батьків і їх дітей. Час, присвячений малюванню, сторицею повертається не тільки у вигляді захоплення родичів і знайомих, а й упевненістю в собі, здатність проявляти гнучкість і силу, зарядом енергії і оптимізмом.
Інтуїтивний живопис не передбачає ніяких правил і канонів, все що потрібно - довіритися самому собі, своїм відчуттям і власному внутрішньому світу. Цей сенсаційний метод, що отримав популярність у всьому світі, завдяки дивовижному терапевтичному ефекту набирає все більше і більше прихильників. Цей метод призначений для людей з різним рівнем підготовки. З першого уроку людина відчуває, як знімається бар'єр перед малюванням. Він починає по-новому сприймати простір, відчуває його новим, розкриваються відчуття кольору, форм і станів предметів.
В ході занять інтуїтивним живописом мислення звільняється від стереотипів, що заважають жити і насолоджуватися життям. Людина починає мислити більш креативно. У процесі малювання формується вміння включати натхнення в потрібний момент. З'являється задоволення собою, результатом виконаної творчої роботи як художника, повагу результатів своєї роботи дає можливість знайти точки гармонії в собі, ще більш розвивається інтуїція - адже прислухаючись до себе ми можемо керувати собою і, перетворюючи свій світ, перетворювати життя навколо себе.